דיאטה לפי סוג דם

מחשבון קלוריות - כיצד משתמשים

הגוף שלנו משתמש באנרגיה. את כמות האנרגיה שהגוף שורף אנו סופרים לפי מידת ספירה בשם קלוריה. קלוריות הם אם כן מידת אנרגיה. כמות הקלוריות שהגוף שלנו שורף תלויה בגיל, במשקל, בגובה וברמת הפעילות הגופנית שלנו.

מכנגד, אנו צורכים קלוריות. ולכן כל תפריט דיאטה מבוסס על אותו רעיון: צריכת כמות קלוריות נמוכה מזו שהגוף שלנו שורף ביום, יגרום לגוף לחפש מקורות אנרגיה בגוף עצמו, ושרפת מקורות אלו גורמת הרזיה.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

מחשבון קלוריות - סוגי מחשבונים

לכל מחשבון קלוריות שימוש ייחודי, התלוי בסוג הקלוריות שאנו מעוניינים למדוד.

מחשבון שריפת קלוריות מאפשר להעריך את כמות הקלוריות שהגוף שורף ביום. גברים שורפים יותר קלוריות מאשר נשים, ובכל מקרה מבוגר בעל גובה ומשקל ממוצע שורף לפחות 1900 קלוריות ביום, ולרוב, אף יותר.

לכן דיאטת 1200 קלוריות או פחות נחשבת לדיאטת כאסח, שכן ההפרש בין צריכת הקלוריות ושרפת הקלוריות רב מאד, וההרזיה מהירה. תפריט דיאטה בעל פחות מ 1200 קלוריות אינו מומלץ ודורש לווי דיאטנית קלינית.

מחשבון נוסף הוא מחשבון לחישוב שרפת קלוריות לפי פעילות. מחשבונים אלו עושים הערכה של כמות הקלוריות שנשרוף בכל פעילות גופנית נפרדת, לפי סוג הפעילות, אורך הפעילות, וכן נתוני המשקל, גובה וגיל שלנו.

לבסוף, מחשבון תזונה מציג את כמות הקלוריות של כל מאכל, לפי סוג המאכל וכמות המנה. מחשבוני תזונה רבים מציגים גם את רכיבי המזון, כגון כמות החלבונים, פחמימות, שומן וסיבים.

יעוץ תזונתי