טיפים לדיאטה - 10 טיפים לדיאטה מוצלחת

טיפים לדיאטה מוצלחת חשובים לא פחות מסוג הדיאטה, תפריט הדיאטה, ויכולים להיות כל ההבדל בין הרזיה ותסכול. להלן 10 טיפים לדיאטה שלכם שיעזרו לכם להבטיח תוצאות ולרדת במשקל.


1. תפריט דיאטה שבועי מוכן מראש

בניית תפריט דיאטה מדויק מראש, אשר כולל את כל המנות, כולל נישנושים במשך השבוע. כאשר כל התפריט מוכן מראש, ואין מקום לאלתורים, הסיכוי להרזיה ודיאטה מוצלחת גבוהים בהרבה.


2. התחלת הדיאטה בתקופה מתאימה

לפני שאתם מתחילים את הדיאטה הקפידו לבדוק שבשבועיים הראשונים אין חגים, מסיבות, אירועים או חתונות. את השבועיים הראשונים של הדיאטה מבלים בבית, ודואגים לתזונה נכונה ודיאטה מוצלחת.


3. ארונות נקיים ממאכלים אסורים

לפני התחלת הדיאטה בדקו את הארונות והשאירו את הבית נקי ממתקים, בורקס, ג'חנונים ו"חטאים" למיניהם. אם אי אפשר להיפטר מהאוכל המגרה והמשמין לטובת בני הבית האחרים, דאגו לעשות לעצמכם מקום בארונות המטבח ובמקרר, שם יהיו כל המוצרים שלכם בלבד.


4. בניית קבוצת תמיכה

גם תפריט דיאטה מעולה לא יעזור אם ברגעי המשבר אין מי שיתמוך. חשוב להודיע מראש לחברים או בני המשפחה על הכוונה להתחיל דיאטה. קבוצת תמיכה לא חייבת להיות גדולה, ולפעמים מספיק אדם אחד או שתיים לחיזוק ועידוד בכדי שהדיאטה תעבור בשלום.


5. לווי דיאטנית קלינית

תחילה דיאטנית תוודא שהדיאטה תהיה מתאימה עבורכם ותבנה לכם תפריט דיאטה עם תזונה נכונה ומאוזנת. מעבר לכך דיאטנית קלינית יכולה לעזור לכם לקבוע יעדים ברורים ומציאותיים. עמידה ביעדים תעודד אתכם להמשיך.


6. פעילות גופנית יומית

לא חייבים להתכונן למשחקים האולימפיים. מספיקה רבע שעה של פעילות גופנית מתונה, כגון הליכה, בכדי לשפר משמעותית את קצב ההרזיה ואיכות תוצאות הדיאטה בכלל. פעילות גופנית עוזרת לגוף שלנו לעשות שימוש יעיל יותר במזון שהגוף מקבל.


7. הכנת מנות לפני תחילת הדיאטה

בחרת דיאטה ובניתם תפריט? רצוי טרם שאתם מתחילים להתנסות בהכנת המתכונים החדשים והמנות המרכזיות של הדיאטה שבחרתם. למדו להוסיף את התבלין הנכון, למצוא את זמן הבישול האופטימלי, וכך בתקופת הדיאטה תבטיחו לעצמכם תזונה נכונה וגם טעימה.


8. אכילה ללא הפרעות

מחקרים מעידים על כך שאכילה מול טלוויזיה, מחשב, עיתון, וכו' גורמים להשמנה ומשקל יתר. מדוע? תחילה המוח שלנו צריך להבין שאנחנו שבעים. כאשר אנחנו מרוכזים באוכל שמולנו, הזיכרון החזותי עוזר למוח להגיע למסכנה זו.

כמו כן, ריכוז בזמן האכילה עוזר לאכול נכון יותר. ללעוס את האוכל פעמים רבות (טוב להתרגל ללעוס את האוכל לפחות 40 פעמים), לאכול לאט וברוגע מפחית את כמות המזון שאנו צורכים וגורם הרזיה מהירה יותר.


9. שתית תה

שתייה מופרזת של מים, במיוחד בקיץ, עלולה לגרום לנפיחות. בזמן דיאטה יש נטייה להוסיף מלח למאכלים. המלח גורם לאגירת נוזלים, וכאשר יש עודף נוזלים בגוף, תהליך ההרזיה איטי יותר.

הבדואים במדבר אינם שותים מים, אלא תה נענע כדי להתרענן. תה נענע מועיל במיוחד נגד צימאון, אבל גם בחירה אחרת של תה צמחים יכולה להיות תחליף מעולה לכמויות מוגזמות של מים. להפחית את הצימאון, אפשר גם ללעוס את האוכל פעמים רבות, ולשתות לגימות קטנות.


10. אכילה בזמנים מוגדרים מראש

אכילה בזמנים מסוימים כל יום עוזרת לשמור על רמת סוכר מאוזנת, וכך למנוע השתוקקות לדברי מתיקה (ראה 10 טיפים להיפטר מצורך במתוקים).

כמו כן, כאשר מחליטים להקציב לאכילה זמנים מסוימים, לא לחרוג, ולא להכניס לפה שום דבר מחוץ לזמני התזונה, תפריט הדיאטה שבחרנו נשמר, וההחלטה מראש נותנת לנו כוח לעמוד במשימה.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!
יעוץ תזונתי