טיפים לדיאטה - 10 דרכים להיפטר מהתשוקה למתוקים

הנה עוד 10 טיפים לדיאטה מוצלחת. קשה לכם להיפטר מהצורך במתוקים? תפריט הדיאטה נהרס כל פעם מחדש כשהתשוקה למתוק מתעוררת? הנה 10 עצות שיאפשרו לכם לשמור על תפריט הדיאטה שבחרתם בלי לסטות, ויגמול אותכם מההתמכרות לדברי מתיקה.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!


1. צמח הגימנמה gymnema

הגימנמה הוא צמח הודי שמדכא את הרצון למתוקים. צמח הגימנמה נמצא בשימוש רחב בבתי חולים בהודו לטיפול בסוכרת סוג 2. מחקרים רבים עדות הגימנמה מעידים על כך שהצמח פועל לדיכוי הרצון למתוקים על ידי חסימת קולטי המתיקות בלשון.

לכן כדאי להוסיף את הגימנמה לתפריט הדיאטה שלכם. לתוצאות הטובות ביותר עדיף למצוא את המצח עצמו בבתי טבע ופשוט למצוץ מהעלים. אפשר לחזור על הפעולה כל שעתיים. מי שקשה לו למצוץ, יכול למהול את הצמח במים לא חמים ולהשתמש במים כמי פה.

קל יותר למצוא גימנמה בטבליות. לעניין הפחת הרצון למתוקים, זה פחות יעיל.


2. מיץ ירקות מתוקים

הוספת שתית מיץ ירקות מתוקים לתפריט הדיאטה יפחית את ההשתוקקות למתוקים. המיץ גם מהווה תחליף למקור סוכר. אופן הכנה:

  • רכיבים:
  • 1/4 כוס גזר בקוביות קטנות
  • 1/4 כוס כרוב קצוץ
  • 1/4 כוס דלעת בקוביות קטנות
  • 1/4 כוס בצל קצוץ
  • להוסיף ארבע כוסות מים ולהביא לרתיחה. לבשל על אש קטנה 20 דקות. לסנן היטב ולשתות את הנוזל בלבד.

3. אכילת מאכלים שעוזרים לגוף ליצור סרטונין

כאשר אתם בוחרים תפריט דיאטה, החדירו בתפריט מזונות שמגבירים את יצירת הסרטונין.

הסרטונין הוא חומר הפועל במוח ומשפיע על מצב הרוח שלנו. מחסור בסרטונין מוביל להרגשה רעה, דיכאון, ומחקרים רפואיים קושרים מחסור בסרטונין למחלות קשות כגון פרקינסון.

בשוקולד למשל, יש חומר מיוחד הנקרא טירוסין, רכיב מצוין ליצור סרטונין. לכן, אנשים רבים "חולים" על שוקולד, ומרגישים שמחים במיוחד באכילתו. השוקולד אכן עוזר לשפר את מצב הרוח, ולהרוס את הדיאטה.

אבל לעזור לגוף ליצור סרטונין אפשר גם עם המאכלים הבאים: כרוב, צנון, אננס, ועולש (צ'יקוריה). הוסיפו מאכלים אלה לתפריט הדיאטה שלכם.


4. אכילת מזונות עשירים בחלבון

דיאטות עשירות בחלבונים, כגון דיאטת חלבונים, דיאטת אטקינס ודיאטת הנקודות, כולן מועילות להפחתת הרצון למתוק. שהרי גם מאכלים עשירים בחלבון עוזרים לגוף ליצור סרטונין. כנראה זו סיבה שאנשים רבים אשר אוכלים כמות רבה יותר של חלבונים מדווחים על ירידה ברצון למתוקים.

אלא שמוצרי חלב במקרה זה לא יעשו את העבודה, שכן הם מזינים פטריות אשר נוצרו בגוף, וגורמים להשתוקקות למתוקים. עדיף להרבות בדגים, עשירים בחלבון וגם באומגה 3, שעוזר להפחית את רצון למתוקים.


5. שימוש בסטיביה

בכל תפריט דיאטה ניתן להחליף את כל הממתיקים בסטיביה. סטיביה הוא צמח שריכוז המתיקות שלו מגיע לפי 200 מזו של סוכר. הוא משמש כממתיק טבעי, אינו משמין כלל ואין לו תופעות לוואי שליליות. מעבר לכך, הוא דוחה חרקים, ולכן הסטיביה הוא תמיד צמח מגידול אורגני.

אלא שחלק מצמח הסטיביה הוא רעיל, ולא כל צמח סטיביה שומר על ריכוז המתיקות שלו (תלוי באופן הגידול). לכן עדיף לרכוש את הממתיקים הנוזליים, ולבדוק שיש עליהם אישור ממשרד הבריאות. ישנם אנשים שמרגישים טעם לוואי בסטיביה.

שימוש בסטיביה לא רק מהווה תחליף לסוכר או ממתיקים מלאכותיים, הוא גם גורם להפחתת החשק למתוקים בגלל יכולתו לאזן את רמות הדם.


6. מציצת לימון

דרך מעולה לא לסטות מתפריט הדיאטה ולהיפטר מהצורך במתוקים היא מציצת לימון. בכל פעם שאתם נתקפים צורך לאכול מתוק מצצו לימון, והרצון למתוק יחלוף כלא היה.


7. הימנעו מאכילת מוצרים עם ממתיקים מלאכותיים

ממתיקים מלאכותיים גורמים לתשוקה עזה למתוקים ולכן עדיף להוציא אותם כליל מתפריט הדיאטה שלכם.


8. לא לשתות קפה ומשקאות חריפים

הקפאין והאלכוהול אינם מאפשרים לגוף לספוג רכיבים מסוימים בתזונה שלנו, שאילו היו נספגים, היו מאפשרים לגוף שלנו איזון טוב יותר של רמות הסוכר כתוצאה, הימנעות משתית קפה ומשקאות חריפים מפחיתים את הרצון למתוקים.


9. אכילה בשעות קבועות

מעבר לתפריט דיאטה מאוזן, אכילה בזמנים קבועים, ללא חריגה, (כולל נשנושים בין ארוחות), עוזרת לגוף שלנו לשמור על רמות סוכר מאוזנות. הגוף שלנו הוא בעצם מכונה והקפדה על שעות קבועות תפחית את הצורך במתוקים.


10. יותר מגנזיום לפני המחזור

לנשים אשר מרגישות צורך במתוקים בשבוע שלפני המחזור, מומלץ להרבות במאכלים עשירים במגנזיום. כמעט בכל תפריט דיאטה אפשר להוסיף מאכלים אלו. אורז מלא, זרעי דלעת, זרעי פשתן, גרעיני חמניות, ועלים ירוקים כגון תרד הם דוגמאות למאכלים עשירים במגנזיום שיפחיתו את הרצון למתוקים בנשים לפני תקופת המחזור.
יעוץ תזונתי