דיאטת אטקינס

הרזיה שפויה מהי?

דיאטות רבות כיום נחשבות לדיאטת כאסח. דיאטה כזו היא בעמם דיאטה מהירה, שמאפשרת הורדת משקל רב בזמן קצר. דיאטת כאסח בנויה על איבוד נוזלים ושרפת שומן מהירה. תפריט דיאטות אלו לרוב אינו עולה על 1000 קלוריות ליום, ונמשך כשבועיים.

כמוון שלהשגת תוצאות של ממש דרושה הרזיה שפויה. כאשר הגוף מאבד משקל, הוא אינו נושל את הרכיבים שאינו חפץ בהם בלבד, ומשאיר רק את הטוב. הרזיה על ידי דיאטה, ובעיקר דיאטה מהירה מתפרשת לגוף שלנו כאבדן רכיבים חיוניים לו.

לכן, מיד לאחר שהקילוגרמים הראשונים מתחילים להיעלם, הגוף שלנו שולח אותות למוח ומדווח לו על הצורך בהשלמת החסר. אפילו אצל אנשים בעלי עודף משקל משמעותי, הרזיה מהירה פרושה שרפת אנרגיה גם ממקורות שהגוף זקוק להם.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

תפריט להרזיה שפויה

מכנגד, הרזיה הדרגתית ותפריט דיאטה שמטרתה נשילת משקל אטית אך בטוחה, תאפשר לגוף להתאים את עצמו להפחתת כמות הקלוריות היומיות ולחוסרים שהגוף מרגיש.

הרזיה שפויה מאפשרת לגוף שלנו להתרגל לסגנון חיים חדש, תזונה נכונה, וכך לא לחוות הרגשת רעב. מומלץ מאד לבנות תפריט דיאטה עם דיאטנית קלינית כך ששלבי הדיאטה יהיו הפוכים מכפי שהם מקובלים ברוב הדיאטות. במקום ירידה משמעותית ראשונית ולאחר מכן הרזיה הדרגתית, נכון יותר בשביל הגוף שלנו להתחיל דווקא בירידה מתונה במשקל.

יעוץ תזונתי