דיאטת HCG

הורמון HCG – הורמון ההריון

הורמון HCG או human chorionic gonadotropin הוא הורמון המיוצר על ידי העובר, ממש בתחילת ההריון, ולאחר מכן על ידי מרכיב מסוים בשליה. על ידי אינטראקציה עם חומרים והורמונים אחרים, הורמון HCG גורם להפרשת הורמון אחר, בשם פרוגסטרון. אותו פרוגסטרון מעשיר את הרחם עם שכבה עבה של כלי ונימי דם, המאפשרים לרחם להכיל את העובר בתוכו.

בשל הופעתו כבר בימים הראשונים להריון, בדיקות הריון נפוצות משתמשות במדד HCG בכדי לקבוע האם קיימת התפתחות עובר. שרידי HCG ניתן לזהות בשבוע הראשון של ההריון.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

הורמון HCG ודיאטת HCG

אז איך כל זה קשור לדיאטה? זהו, שלא. להורמון HCG מיוחסות פעולות נוספות בגוף. יתכן שהורמון ה HCG הודף את תאי החיסון של האם, מה ששומר על העובר בשליש הראשון להריון. יתכן שיש להורמון אף קשר לפיתוח נוגדנים אצל האם בזמן ההריון.

אבל על כל שימושיו השונים, HCG אינו מרכיב המועיל להרזיה. התאוריה מאחורי השימוש בהורמוןHCG לדיאטה היא שהורמון HCG יפעל להשלת עודפי שומן מסוימים כדי "להגן" על העובר. זאת על אף שלא קיים עובר כמוון, שכן המשתמשים בדיאטה נוטלים HCG שהופק משתן נשים מעוברות.

מעבר לכך, אין שום הוכחה מדעית שהורמון ההריון קשור בצורה כלשהי לשליטה על אחוזי השומן בנשים הרות או בעובר עצמו. על אחת כמה וכמה באנשים שאינם בהריון כלל.

הורמון HCG – הפריה

HCG נמצא בשימוש נרחב כמאיץ ביוץ בטיפולי הפריה. בעצם, הזרקת הורמון ה HCG בזמן המתאים יגרום לביוץ תוך 38 עד 40 שעות טווח זמן שאותו יש לנצל להזרעה (בין באופן טבעי או על ידי הזרעה תוך רחמית).

העובדה שנעשה שימוש כה רחב של הורמון HCG בתחומים רבים בעולם הרפואה, רק מחזק את הספק שיש להטיל על דיאטת HCG. לא מדובר ב"הורמון פלא" בלתי נודע, או חומר אשר עדיין לא נבדק או נחקר. להפך, מחקרים רבים נעשים סביב השימוש ב HCG , ואף אחד מהם לא מעיד בצורה כלשהי על תועלת ה HCG להורדה במשקל.

הורמון HCG – הזהרות

חשוב להימנע משימוש בהורמון ההריון לצורכי דיאטה. מעבר לכך שאין כל הוכחה של ממש ליעילות החומר, יש גם ספק רב לעצם המצאות החומר עצמו בתרופות, טיפות ותכשירים אחרים המציגים עצמם כמוצרי HCG.

ישנו קושי בהשגת HCG שכן הביקוש רב מאד. חברות רבות העוסקות בתחום ההריון וההפריה צורכות את ההורמון, בנוסף לדרישה הנובעת מהדיאטה הנפוצה. כתוצאה מכך, יתכן שמוצרים רבים המציגים עצמם כמוצרי HCG אינם מכילים את ההורמון, או מכילים כמויות מזעריות ממנו.

מעבר לכך, ובתחום אחר, יש לדעת שיחידת משנה של הורמון HCG מופרשת על ידי גידולים סרטניים מסוימים. לכן, בדיקות דם המודדות רמות HCG נדרשות לפעמים ככלי אבחון לאפשרות של קיום גידול.

לסיכום, הורמון HCG הוא רכיב מוכר היטב ברפואה, ולו שימושים שונים. הרעיון לפיו שימוש בהורמון יעזור בדיאטה חסרות בסיס מדעי, ומעבר לכך הסיבה להורדה במשקל בדיאטת HCG היא תפריט דיאטה של 500 קלוריות בלבד. מומלץ להימנע מדיאטה זו.

לנשים בהריון מומלץ לדרוש בדיקה משולשת, הידועה גם כבדיקת חלבון עוברי, בשליש השני של ההריון. בדיקה זו, הכוללת בדיקת הורמון HCG יעילה לגילוי תסמונות בעובר.
יעוץ תזונתי