דיאטת HCG

דיאטת HCG - הקדמה

דיאטת HCG מבוססת לכאורה על צריכה יומית של הורמון ההריון Human Chorionic Gonadotropin ותפריט דיאטה דל קלוריות במיוחד. בפועל, מדובר בדיאטת כאסח מוגזמת ומסוכנת, דיאטה מהירה מאד שגורמת להרזיה באופן שמזיק ומסכן את המשתמשים. בנוסף לכך, מחדירים חומר לגוף בכל יום מבלי שבפועל יש כל הוכחה שהוא מיטיב להצלחת הדיאטה, או אולי אף גרוע מזאת, פוגע בבריאותך.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת HCG – כיצד זה פועל

ד"ר אלברט סימאונס, רופא אנדוקרינולוג וחוקר שפעל באפריקה והודו בשנות השלושים והארבעים, פיתח תאוריה לפיה שימוש בHCG יכול לעזור לגוף לשרוף עודפי שומן . על אף שחקר את העניין שנים רבות, ונחשב היה לרופא רציני ובעל שם, ד"ר סימאונס לא עשה ניסויים מדעיים של ממש, ותפריט הדיאטה שגיבש, דיאטה של 500 קלוריות ליום בלבד, וודאי הייתה גורם להרזיה, שכן תפריט דיאטה שכזה יגרום לירידה במשקל גם אצל אנשים רזים מאד.

לאחר מותו, דיאטת HCG הפכה לנפוצה בהרבה, בעיקר על ידי פעולתו של קווין טרודו, שדר רדיו ופרסומאי אמריקאי הידוע במכירת מוצרים שנויים במחלוקת. טרודו אף הואשם בהצגת טענות שקריות ומטעות בפרסום המוצרים אותם הוא משווק, ובסוף שנת 2011 חויב לשלם כנס של למעלה מ 37 מיליון דולר (!) בגין עברות אלו.

אכן מאחורי דיאטת HCG ישנם הרבה סיפורים מרתקים ומעניינים, אך החשוב מכל הוא שאין בדיאטה הזו שום כלום של רצינות, איזון, בסיס מדעי, או שמירה על הרגלי בריאות ותזונה בסיסיים.

דיאטת HCG – הורמון HCG

הוא הורמון המיוצר על ידי נשים בהריון בשליש הראשון להריונם. על אף שניתן להפיק את הורמון ה HCG באופן מלאכותי, ועל אף שהוא גם מופרש אצל גברים ונשים במצבים מסוימים (כגון כתוצאה מגידולים סרטניים), ברוב המקריים HCG מופק מהשתן של נשים הריוניות.

דיאטת HCG המקורית מבוססת על הזרקת HCG מתחת ללשון פעם ביום. מכיוון שדיאטה על בסיס זריקה יומית קשה להפיץ, דיאטת HCG פנתה לשימוש במוצרים המכילים, לפחות לכאורה, את הורמון ההריון.

אלה שבמידה והשימוש בהורמון HCG נתקל בביקורת חריפה על ידי מומחי דיאטה רבים, וכן בשל המחסור בחומר הגלם עצמו, המופק כאמור משתן של נשים הרות, פנה שוק דיאטת HCG למכירת מוצרים "הומאופתיים" ה"מכילים" HCG.

דיאטת HCG והומאופתיה

הומאופתיה היא תורה המבוססת על תרופות המופקות מחומרים רעילים, במינון כה נמוך עד שאין בפועל עקבות חומר בבדיקת מעבדה. לפי שיטת ההומאופתיה, מתן מינונים מדוללים מאד אלו, פועלים כך שהגוף מצליח לאזן את עצמו, באופן הוליסטי, כלל גופני. הטיפול אינו בבעיה מסוימת, אלה במטופל כישות כללית.

מב' סיבות אלו, הרעיון של שימוש הומאופתי של HCG לטובת דיאטת HCG מגוחך ומטעה. אם דיאטת HCG המקורית פעלה על פי ההנחה שHCG מועיל לגוף, הרי שההומאופתיה פועלת על פי רעיון הפוך: דבר המזיק לגוף, במינון נמוך במיוחד, יועיל.

כמו כן, הומאופתיה אינה אמורה לגרום להרזיה, אלה לרפואה ואיזון כללי של הגוף. שוב, השימוש של HCG לפי גרסתו המקורית, נבע מהרעיון שההורמון בדרך כלשהי גורם לגוף לשרוף את השומן העודף, ופעולה מסוימת זו לעולם לא הייתה מתרחשת באופן דומה על ידי שימוש בהומאופתיה.

דיאטת HCG – תפריט דיאטת HCG

אם כן, כיצד יתכן שדיאטת HCG הפכה לנפוצה ומוצלחת כל כך? התשובה פשוטה: תפריט דיאטת HCG מציעה תפריט יומי של 500 קלוריות בלבד!! זה פחות מחצי מהכמות המינימלית המומלצת בזמן דיאטה!

כמות כה מעטה ודלה של קלוריות, משמעותה בפועל הרעבת הגוף באופן שמסכן את הבריאות ממש. קרוב לוודאי שדיאטה כזו תגרום לא רק לאבדן נוזלים ושרפת שומן, אלא גם לאבדן משמעותי של מסת שרירים, דבר הפוגע בגוף, וקשה מאד, למבוגרים מעל גיל 30, להחזיר מסה זו לעצמם. במילים אחרות, יתכן נזק בלתי הפיך.

לא זו בלבד, תפריט דיאטת HCG על כל 500 הקלוריות היומיות שלו, יגרום לאבדן מינרלים ושאר חומרים החיוניים לתפקוד התקין של האברים הפנימיים, מה שיכול להביא לבעיות בריאות של ממש.

דיאטת HCG תפריט:

אם בכל זאת לא השתכנעת שדיאטת HCG אינה יעילה, אינה רצינית, ואינה מומלצת, שווה לדעת שה FDA, הגוף האחראי על הפיקוח על מוצרי מזון ותרופות בארה"ב, אסר מכירת מוצרים "דיאטטיים" המכילים HCG, כולל מוצרים הומאופתיים מסוג זה, ואף הכריז שמוצרים אלו מהווים הונאה לציבור והנם בלתי חוקיים.

להלן תפריט דיאטת HCG, ישנם שלושה שלבים לדיאטה:

 • שלב א: יומיים של אכילת מאכלים שומניים ככל שאפשר. שימוש בטיפות HCG. (תמיד כדאי לפקפק בתפריט דיאטה שממליץ להתחיל באכילת מזון שומני ולאכול כמה שיותר ממנו...)
 • שלב ב: שלושה עד שישה שבועות של תפריט דיאטת 500 קלוריות יומיות. בשלושת הימים האחרונים של שלב זה, אין לקחת את הטיפות.

  יש לציין שתפריט עם פחות מ 1200 קלוריות יומיות אינו מומלץ ומסוכן. כלשכן תזונה על בסיס 500 קלוריות יומיות בלבד אינה ראויה ומסכנת את בריאותך!

 • שלב ג: מעבר לתפריט דיאטה של 1500 קלוריות ליום, תוך הימנעות מסוכרים ופחמימות. זהו השלב שאמור לשמר על המשקל הקיים ולכן ההמלצה בעצם היא לאורך חיים עם תפריט דיאטה של 1500 קלוריות וללא פחמימות או סוכרים.

  תפריט שכזה אינו מתאים לשמירה על משקל, ואינו מאוזן, שכן פחמימות הם אב מזון חשוב ונחוץ.

 • בדיאטת HCG יש גם שלב מיוחד במקרה של עליה במשקל: במקרה שבאופן כלשהו עליתם במשקל בזמן הדיאטה (המשמעות המעשית היא שוודאי אכלתם הרבה יותר ממה שתפריט הדיאטה מאפשר...), דיאטת HCG מציגה המלצה הזויה זו:

  לא לאכול דבר בארוחת הבוקר והצהריים. לשתות הרבה מים לאורך היום. לאכול סטייק גדול ותפוח בארוחת הערב.

  אין ספק שכל דיאטנית קלינית, וגם כל בר דעת מבין, שלא לאכול כל היום ואז לזלול סטייק גדול זה לא בריא, לא נכון, ולא צריך להיות חלק מדיאטה כלשהי.

דיאטת HCG – דוגמה לתפריט יומי

בכדי להמחיש עד כמה דיאטה זו אינה מתכון להרזיה שפויה, אלא דיאטה מהירה מאד ומסוכנת, הנה דוגמה לתפריט יומי של דיאטת HCG לפי שלבים:


דיאטת HCG דוגמה לשלב א:

ארוחת בוקר: תה או קפה ללא סוכר, ללא הגבלה. מותר להוסיף כף אחת של חלב דל שומן (לא לכל ספל, רק חד פעמית).

ארוחת צהריים: המבורגרים, צ'יפס, פרגיות מטוגנות.

ארוחת ערב: פיצה, צ'יפס, פלאפל.

זו דוגמה להמלצה הכללית של הוגי הדיאטה!

דיאטת HCG דוגמה לשלב ב:

ארוחת בוקר: תה או קפה ללא סוכר, ללא הגבלה. מותר להוסיף כף אחת של חלב דל שומן (לא לכל ספל, רק חד פעמית).

ארוחת צהריים: ניתן לבחור בין האפשרויות הבאות:

 1. 100 גרם חזה עוף או דג לבן, מבושל. יש להסיר שומן טרם הבישול.
 2. 3 חלבוני ביצה עם חלמון ביצה אחת.
 3. 100 גרם גבינת קוט'ג דלת שומן.

לאלה ניתן להוסיף אחד מהירקות הבאים: תרד, עלי סלק, עולש, סלק, ירקות, חסה, עגבניות, סלרי, שומר, בצל, צנוניות אדומות, מלפפון, אספרגוס וכרוב. אין הגבלה של ממש בכמות הירקות, אבל מומלץ שלא לערבב ירקות ולאכול ירק בודד כל יום.

בארוחת הצהריים מוסיפים פרוסת לחם קל ותפוח או תפוז, או חצי אשכולית.

ארוחת ערב: ארוחת הערב שווה לצהריים, אם כי אסור לאכול את אותו סוג מנה עיקרית. כמו כן אסור להוסיף מזון לתפריט אפילו אם ביום הקודם לא ממשתם את כל אפשרויות תפריט הדיאטה.

דיאטת HCG סיכום

 • דיאטת HCG אפופה בביקורת קשה, מידע לא אמין ושיטות תמוהות.

 • הורמון HCG נמצא בשימוש כבר שנים רבות לצורכי טיפול הפריה, אך אין כל הוכחה מדעית שהוא יכול לעזור להורדה במשקל.

 • הרזיה בדיאטת HCG נובעת מתפריט דיאטה של 500 קלוריות ביום. מדובר בכמות נמוכה מאד ומסוכנת.

 • מעבר לתפריט הדל, מבנה תפריט דיאטת HCG אינו מאוזן ונוגד כל הנחיה של תזונה נכונה. מדיאטה זו לא תילמדו לאכול בריא יותר.

 • דיאטת HCG היא דיאטה מהירה מאד כתוצאה מתזונה בלתי מספקת לחלוטין.

 • מומלץ להימנע משימוש ב HCG. החומר, על כל גווניו נאסר לשימוש לצורכי דיאטה בארה"ב.

 • עדיף לחפש תפריט דיאטה מאוזן יותר.
יעוץ תזונתי