דיאטת נקודות

דיאטת נקודות – הקדמה

דיאטת נקודות היא הדיאטה המפורסמת של שומרי משקל. השם נובע מהשימוש בטבלת נקודות שפותחה ומקצה ניקוד מסוים לכל מאכל ו/או הרכב מאכלים. התזונה בתפריט דיאטת נקודות מאוזנת במידה והשימוש בניקוד נעשה באופן נכון.

שומרי משקל שינו את דיאטת הנקודות בשנת 2010 לאחר עשורים רבים. את טבלת הנקודות הקודמת החליפה טבלה חדשה שמישרת קו עם הדיאטות הנפוצות ביותר כיום, ומעודדת איכלה רבה יותר של חלבונים וסיבים תזונתיים.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת נקודות – מה אוכלים

דיאטת נקודות היא דיאטה שנותנת דגש להרזיה במסגרת קבוצתית תומכת. הדיאטה מתחילה על ידי שקילה, מדידת גובה, והקצאת כמות נקודות מסוימת ואישית לכל משתתף, כאשר גילו ומינו גם מהווים חלק בחישוב.

מפני שלכל מאכל, בריא או לא, יש ניקוד מסוים, תפריט הדיאטה יכול לכלול לכאורה מגוון עצום של מאכלים. אבל בפועל, שיטת הנקודות מאפשרת אכילה של כ 1200 קלוריות ביום, וזהו הגורם העיקרי להרזיה והצלחת הדיאטה.

הניקוד של המאכלים בדיאטת נקודות נקבע לפי כמות הקלוריות, הקושי באיכול המאכל, כמה הוא משביע, ועד כמה הוא בריא. דיאטת נקודה אינה דיאטה מהירה, והיא מעודדת ירידה במשקל באופן מבוקר ולאורך זמן.

דיאטת נקודות – סגנון 2010

ההתחדשות של דיאטת הנקודות בשנת 2010 עלולה תמיהה. מדוע דיאטה כה מצליחה וארוכת שנים משנה משמעותית את ההרכב שלה? התשובה הכללית מגיע מארה"ב. התחרות שהגיע מצידן של דיאטות עכשוויות המעודדות תפריט עשיר בחלבונים, הצורך בהתחדשות שתתאים עצמה למודלים החדשים של מחקר המדעי, כמו גם גורמי שיווק ופרסום, הביאו לשינוי.

מוקדם עדיין לקבל קנה מידה להצלחה של הדיאטה החדשה בזמן כה קצר. אבל ברור שדיאטת הנקודות של שומרי משקל תוצרת 2010 מעודדת מבנה תפריט עשיר בסיבים תזונתיים, אכילה רבה יותר של ירקות ופרות, וכמוון חלבונים.

דיאטת נקודות – סיכום

  • דיאטת נקודות של שומרי משקל היא דיאטה ישנה-חדשה שכן שיטת ניקוד חדשה פותחה הל משנת 2010.
  • דיאטת נקודות בנויה על שלושה ארוחות ביום ואכילת "חטיפים" בין ארוחות. התזונה מאוזנת ומגוון התפריט עצום.
  • ואמנם, דיאטת נקודות כשמה כן היא, ומצריכה חישובים בכל ארוחה וארוחה. מחשבון ביד ורשימת הניקוד על המסך קובעים את התפריט.
  • דיאטת הנקודות מעודדת שינויים באורך החיים, פעילות גופנית והורדה במשקל בתוך קבוצות תמיכה.
  • דיאטת נקודות בנויה על ידי דיאטנית קליניים. אבל בשל אפשרויות התפריט הרחבות, והצורך בבניית תזונה מאוזנת, כדי להיוועץ בדיאטנית קלינית לבניית תפריט אישית.
יעוץ תזונתי