דיאטת אטקינס

דיאטה לנערות – הרזיה לעומת צמיחה

נערות רבות מעוניינות לרדת במשקל, ומחפשות לשם כך דיאטות מהירות שיביאו לתוצאות בזק. אמנם אפשר היה לחשוב שמדובר בחוסר סבלנות המאפיין נוער, אך אין זה מדויק.

מחקרים מעידים שדיאטה בתקופת נעורים גורמת להשמנה יותר מאשר היא גורמת להרזיה. ללא קשר לתפריט, כל דיאטה לנערות מתנגשת עם אירוע אחר של תקופת הנעורים: צמיחה.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטה בתקופת הנעורים

בתקופת הנעורים יש צורך בתזונה מאוזנת ובכל אבות המזון. דיאטות הנותנות העדפה לסוג אוכל מסוים, כגון דיאטת אטקינס, תגרום לעיכוב בגדילה.

במידה ומתחילים בדיאטה בתקופה זו, בה הגוף זקוק ומשתוקק לאוכל, נוצרת צריכת אוכל מוגזמת בפרקי זמן קצרים, סוג אכילה המאפיין נוער בזמן דיאטה.

המחקרים גילו שתאי שומן נוצרים בגוף בקלות רבה בזמן התפרצויות של צריכת יתר. לכן נערות שבחרו לעשות דיאטה העלו במשקל יותר מנערות שכלל לא היו בדיאטה.

דיאטה לנערות – מה מומלץ

תפריט דיאטה לנערות צריך להבנות על ידי דיאטנית קלינית מומחית. זוהי תקופה של צמיחה ושינויים הורמונליים, ואי אפשר לקחת סיכון ולמנוע מהנערות אבות תזונה חיוניים.

חשוב להבין שדיאטה מהירה לשבוע בלבד, במטרה להרזות כמה קילוגרמים ולהמשיך בתזונה רגילה לא יועיל. אותם קילוגרמים ישובו באותה מהירות, ויכניסו את הנערה לסבב נוסב של דיאטת כאסח.

דיאטה לנערות בהשגחת דיאטנית משמעותה הרזיה שפויה, שמאפשרת הורדה במשקל מחד וצמיחה והתפתחות מאידך.
יעוץ תזונתי