דיאטת דוקאן

דיאטה ללא גלוטן – הקדמה

תזונה נטולת גלוטן מומלצת לאנשים הסובלים ממחלה בשם צליאק. צליאק היא רגישות לחלבון בשם גליאדין, המצוי בחיטה ובדגנים נוספים. הרגישות גורמת לתופעות לוואי שונות, וקושי או חוסר יכולת של הגוף לקלוט כראוי חומרים מזינים וחיוניים לגוף.

דיאטה ללא גלוטן הוא השימוש בתזונה נטולת גלוטן למטרת הרזיה. חולי צליאק סובלים עד מאד מהמגבלות של האיסור באכילת גלוטן (תחשבו על תפריט פסח, כל השנה, אבל בלי מצות או מאכלים העשויים מקמח מצה...) ואין צורך לומר שתפריט דיאטה ללא גולטן אינו ראוי לאנשים בריאים. מומלץ להשתמש בתפריט דיאטה אחר לירידה במשקל.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

תפריט דיאטה ללא גלוטן

דיאטת דוקאן מהווה אופציה סבירה למחפשים תפריט דיאטה ללא גלוטן למעט נושא סובין שיבולת שועל המצוי בתפריט הדיאטה. לא ברור האם שבולת שועל אסורה לסובלים מצליאק, ובעצם, נראה שמדובר בעניין אישי. בכל אופן, ברוב המקרים, מותר לחולי צליאק לאכול סובין שיבולת שועל, במיוחד בכמויות הקטנות יחסית שבתפריט דיאטת דוקאן.

בכל אופן, גם בתפריט נטול גלוטן אין הכוונה להעדר מוחלט של גלוטן אלא המנעות ממאכלים שבהם יש גלוטן. מוסכם שגם בשיבולת שועל, במידה ומקורה מיצרינים המספקים דגנים בכלל, יש גלוטן שמקורו באותם דגנים, ולכן לחולי צליאק עניין הבחירה בשיבולת שועל מורכב יותר. לבוחרים דיאטה ללא גלוטן למטרת הרזיה, שיבולת שועל מותרת בהחלט ולכן תפריט דיאטת דוקאן מספק את הסחורה.

דיאטה ללא גלוטן – דיאטה מהירה

האם שווה לבחור בדיאטה ללא גלוטן? התשובה באופן כללי היא לא. לפי שיטת הדיאטה הזו, (לצורכי הרזיה ולא לצורכי בריאות(, התפריט כולל דיאטה ללא גלוטן וללא סוכרים. תזונה ללא גלוטן אינה מספקת את צרכו הגוף ללא החלפת הדגנים העשירים בגלוטן בדגנים אחרים, ותפריט דיאטה ללא גלוטן גם כך דל קלוריות, והמנעות מסוכרים רק מגבירה את המחסור.

אמנם דיאטה ללא גלוטן תגרום הרזיה מהירה. זו בהחלט דיאטה מהירה, ולמי שמעוניין להשיל כמה קילוגרמים תוך שבוע, הדיאטה תצליח. אבל כמו בכל דיאטה מהירה, המשקל יחזור לקדמותו לאחר סיום הדיאטה, שכן לא נעשה שינוי של ממש בהרגלי התזונה.

לסיכום, דיאטה ללא גלוטן אינו תחליף ראוי לדיאטה. אמנם דיאטת דוקאן יכולה לשמש כדיאטה ללא גלוטן וללא סוכרים, אבל עדיף לבחור בדיאטות המעודדות אותנו לשינויים חיוביים בהרגלי התזונה ותפריט מאוזן הכולל את כל אבות המזון.
יעוץ תזונתי