דיאטת השמנה

אנורקסיה והפרעות אכילה

אנורקסיה היא הפרעת אכילה קשה ומסוכנת. אנשים הסובלים מאנורקסיה הם בעלי תדמית עצמית מעוות, אשר פוגעת ביכולת שלהם לראות את עצמם, את הגוף שלהם, את האכילה ואת המזון באופן מאוזן. על אף שהם סובלים מרעב, אנשים אנורקסיים ימנעו מעצם לאכול, וברוב המקרים התפריט היומי שלהם יעמוד על כ 700 קלוריות.

אלא שכאמור, מדובר במצב נפשי חמור הדורש טיפול מתמיד. אנורקסיה היא ההפרעה הנפשית בעלת אחוז התמותה הגבוה ביותר. לא מדובר פה רק על תופעת נעורים או רצון להידמות לנשים רזות במיוחד המופיעות בפרסומות. אנורקסיה היא מחלה נפשית קשה.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

אנורקסיה ובולימיה

פעמים רבות יש בלבול בין אנורקסיה ובולימיה. המשותף להן הוא היותם הפרעות אכילה בהן התוצאה הסופית היא ירידה משמעותית במשקל, והיותן הפרעות נפשיות הדורשות את מרב צומת הלב המקצועית.

אלא שהסובלים מבולימיה דווקא כן מזינים את עצמם, ואף עושים זאת באופן מוגזם ולא מבוקר. מיד לאחר האכילה, אנשים בולמים מחפשים דרך להיפתר מהאוכל שצרכו, בין אם על ידי כך שהם גורמים לעצמם להקיא, בין בצריכת משלשלים וכדומה.

הסובלים מאנורקסיה או מבולימיה עלולים להזדקק לדיאטת השמנה. כמוון שבמקרים אלו, יש צורך בליווי איש מקצוע, לרוב פסיכיאטר, בנוסף לדיאטנית קלינית מומחית.

יעוץ תזונתי