דיאטת נקודות

דיאטת נקודות – הקדמה

דיאטת נקודות היא הדיאטה המפורסמת של שומרי משקל. השם נובע מן השימוש בטבלת נקודות שפותחה ומקצה ניקוד מסוים לכל מאכל ו/או הרכב מאכלים. התזונה בתפריט דיאטת נקודות מאוזנת במידה והשימוש בניקוד נעשה באופן נכון.

שומרי משקל שינו את דיאטת הנקודות בשנת 2010 לאחר עשורים רבים. את טבלת הנקודות הקודמת החליפה טבלה חדשה המיישרת קו עם הדיאטות הנפוצות ביותר כיום, ומעודדת אכילה רבה יותר של חלבונים וסיבים תזונתיים.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת נקודות – מה אוכלים

דיאטת נקודות היא דיאטה שנותנת דגש להרזיה במסגרת קבוצתית תומכת. הדיאטה מתחילה על ידי שקילה, מדידת גובה, והקצאת כמות נקודות מסוימת ואישית לכל משתתף, כאשר גילו ומינו גם מהווים חלק בחישוב.

מפני שלכל מאכל, בריא או לא, יש ניקוד מסוים, תפריט הדיאטה יכול לכלול לכאורה מגוון עצום של מאכלים. אבל בפועל, שיטת הנקודות מאפשרת אכילה של כ 1200 קלוריות ביום, וזהו הגורם העיקרי להרזיה והצלחת הדיאטה.

הניקוד של המאכלים בדיאטת נקודות נקבע לפי כמות הקלוריות, הקושי בעיכול המאכל, כמה הוא משביע, ועד כמה הוא בריא. דיאטת נקודות אינה דיאטה מהירה, והיא מעודדת ירידה במשקל באופן מבוקר ולאורך זמן.

דיאטת נקודות – סגנון 2010

ההתחדשות של דיאטת הנקודות בשנת 2010 עלולה לעורר תמיהה. מדוע דיאטה כה מצליחה וארוכת שנים משנה משמעותית את ההרכב שלה? התשובה הכללית מגיע מארה"ב. התחרות שהגיע מצידן של דיאטות חדשניות המעודדות תפריט עשיר בחלבונים, הצורך בהתחדשות והתאמה למודלים החדשים של המחקר המדעי, כמו גם גורמי שיווק ופרסום, הביאו לשינוי.

על אף השינוי, התובנה לשנת 2020 היא שהשינוי לא מנע משומרי משקל לאבד נתח שוק משמעותי ולהתפס כדיאטה מיושנת מעט. אבל ברור שדיאטת הנקודות של שומרי משקל לאחר השינוי ב 2010 מעודדת מבנה תפריט עשיר בסיבים תזונתיים, אכילה רבה יותר של ירקות ופירות, וכמוון חלבונים.

דיאטת נקודות – סיכום

  • דיאטת נקודות של שומרי משקל היא דיאטה ישנה-חדשה שכן שיטת ניקוד חדשה פותחה החל משנת 2010.
  • דיאטת נקודות בנויה על שלושה ארוחות ביום ואכילת "חטיפים" בין ארוחות. התזונה מאוזנת ומגוון והתפריט עצום.
  • ואמנם, דיאטת נקודות כשמה כן היא, ומצריכה חישובים בכל ארוחה וארוחה. מחשבון ביד ורשימת הניקוד על המסך קובעים את התפריט.
  • דיאטת הנקודות מעודדת שינויים באורח החיים, פעילות גופנית וירידה במשקל בתוך קבוצות תמיכה.
  • דיאטת נקודות בנויה על ידי דיאטנים קליניים. אבל בשל אפשרויות התפריט הרחבות, והצורך בבניית תזונה מאוזנת, כדאי להיוועץ בדיאטנית קלינית לבניית תפריט אישי.
יעוץ תזונתי