דיאטת לחם

דיאטת לחם – הקדמה

דיאטת לחם היא דיאטה "ישראלית" שפותחה על ידי הדיאטנית הקלינית אולגה רז. הדיאטה מציעה רעיון לא שיגרתי להרזיה: אכילה של 12 עד 16 פרוסות לחם ביום! כיצד ניתן להרזות עם תזונה שכזו?

דיאטת לחם מבוססת על תאוריה לפיה אכילת לחם מקמחים מלאים או תחליפים דומים (מזון מפחמימות מורכבות) חמישה עד שישה פעמים ביום גורמת לרמת סרטונין גבוה ויציבה במוח. רמות סרטונין אלו מובילות לתחושת רוגע ושובע, מפיגות את התשוקה למתוקים, וכתוצאה מכך הדיאטה גורמת להרזיה.

הקליקו למעבר לתפריט דיאטת לחם.

אתר תפריט דיאטה מזמין אותך להצטרף לחוויה יומיומית של טיפים, מתכונים ותפריטי דיאטה עם השקת דף פייסבוק חדש ומרתק.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת לחם – מה אוכלים

דיאטת לחם מחולקת לב' שלבים כאשר בשניהם נישמר אותו רעיון: אכילת פחמימות מורכבות לרוב (בשלב א' פרוסות לחם קל, ובשלב ב' גם תחליפים), ירקות, דגנים, מוצרי חלב דלי שומן, ומקורות חלבון לא שומניים.

הדיאטה דלה מאד בחלבונים, מוצרי חלב עשירים בסידן ופרות. כמוון שמאכלים שומניים או מטוגנים אינם נכנסים לתפריט. מי שאוהב כריכים יסתדר מצוין בבחירת דיאטת לחם.

במידה רבה דיאטת לחם מציעה פתרון הפוך מזה של דיאטת אטקינס: הרזיה על ידי צריכת פחמימות ולא על ידי המנעות מהם.

דיאטת לחם – איך זה פועל

לדברי ד"ר אולגה רז, הדיאטות העשירות בחלבונים ודלות בפחמימות גורמות לרמות סרטונין נמוכות. בעיקר אצל נשים. הדבר גורם למצבי רוח, דיכאון, וצורך באכילת דברי מתיקה. מכנגד, רמות סרטונין גבוהות כתוצאה מאכילת לחם כל כמה שעות משביעה ומרגיעה.

כך, הדיאטה גורמת להרזיה כי פשוט אוכלים פחות. בדיאטה של ד"ר רז יש הרבה סימני שאלה. מותר לאכול עוף או דגים שלוש פעמים שבוע, כמה שרוצים במידה סבירה. אין הגדרה של מה סביר, או הסבר ברור מדוע צריך להמנע כל כך ממוצרים עשירים בסידן.

מכנגד יש בדיאטה דגש רב על הצד הפסיכולוגי. ד"ר רז מרבה לדבר על הקושי בישום דיאטות בכלל ודיאטת לחם בכלל, נותנת טיפים רבים ומדגישה את הצורת בתזונה נכונה ומאוזנת, כמו גם באורך חיים בריא. ישנה גם המלצה על פעילות גופנית מתונה וקבוע.

דיאטת לחם – סיכום

  • דיאטת לחם היא דיאטה לא שגרתית המציעה פתרון הפוך מרוב הדיאטות הנפוצות כיום: הגדלת כמות הפחמימות והורדה בכמות החלבונים.
  • דיאטת לחם היא דיאטה תוצרת ישראל והדבר ניכר בתפריט הדיאטה. גבינת קוטג', אבוקדו, וכריכים בסגנון ארץ ישראלי הם חלק עיקרי מהתפריט.
  • דיאטת לחם שמה דגש לצרכים של נשים בזמן דיאטה, ומכנגד רמות הסידן הנמוכות בתפריט מהוות בעיה. יש להתייעץ בדיאטנית קלינית.
  • דיאטת לחם דורשת הכנת 5 או 6 ארוחות ביום, כל יום. לא קל לעמוד במשימה זו לאורך זמן, אבל בבילוי במסעדה תפריט דיאטת לחם נותן מגוון אפשרויות.
  • דיאטת לחם מובילה לתזונה מאוזנת ותפריט עשיר במאכלים בריאים. אבל כמות החלבונים נמוכה בהרבה מהאחוז היומי המומלץ. סיבה נוספת להתייעץ עם דיאטנית קלינית טרם הבחירה בדיאטת לחם.יעוץ תזונתי