דיאטת כרוב

דיאטת כרוב - כדאי?

דיאטת כרוב תגרום הרזיה של כ-5 קילו תוך שבוע בסבירות גבוה ביותר. מדוע? כי דיאטת כרוב היא דיאטת כאסח: דיאטה המבוססת על תזונה דלת קלוריות במיוחד. זה אולי נשמע מגרה, אבל לפני שאתם בוחרים בדיאטה מהירה זאת, חשוב להכיר את תופעות הלוואי של דיאטת הכרוב. אם גזים, אצירות, סחרור ונפיחות יתווספו אליכם באותה קלות שעודף המשקל עזב אתכם, יהיה שווה?

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת כרוב - איך מרזים

דיאטת כרוב לא נבנתה ע"י רופאים או תזונאים, אלא עברה מפה לאוזן. זו נקודת תורפה של דיאטת מרק הכרוב שמורכבת מתפריט דיאטה מגביל במיוחד, והעדר המלצות לפעילות גופנית, הכוונה לשינוי הרגלים, ושמירה על תזונה נכונה. עם תפריט דיאטה המחסיר רכיבי תזונה רבים, דיאטת כרוב פועלת בעצם כצום ממושך. זאת גם הסיבה שדיאטת כרוב היא דיאטה מהירה מאד הנמשכת שבע ימים בלבד. בעצם, עוד לפני תום השבוע, יתכן שתתחילו להרגיש את השפעתה של תזונה זו, בצורת סחרחורות וכאבי ראש.

ומה לגבי ההורדה במשקל? גם כאן הדיאטה אינה מיטיבה עם הבוחר בה. דיאטת כרוב בעצם גורמת לאבדן נוזלים, ולא לשרפת שומנים, שהוא היעד האמתי של דיאטות מומלצות ע"י דיאטניות. עד רבה, תפריט דיאטה דל במיוחד גורם לבוחרים בדיאטת כרוב להוסיף הרבה מלח ותבלינים לאוכל, ובעיקר למרק הכרוב הנמצא במרכז תפריט דיאטת כרוב. המלח הרב גורם לאגירת נוזלים לא רצויים בגוף. כך, דיאטת כרוב יכולה לגרום למצב שבו מאבדים נוזלים מחד, ואוגרים נוזלים מנגד...

דיאטת כרוב - מחזיק מעמד?

תפריט דיאטת כרוב, המבוסס על שתיית כמויות של מרק כרוב וירקות לרוב, יביא כמעט תמיד לתופעה לא רצויה של נפיחות וגזים. כך שאולי עדיף להישאר בבית...ובנוסף, אכילת בננות רבות ביום אחד, כפי שתפריט הדיאטה מציע, גורם לעצירות.

אם עדיין לא השתכנעתם, הנה נתון חשוב נוסף: הרזיה ע"י איבוד נוזלים אינה מחזיקה מעמד כלל. ברגע שחוזרים לתזונה רגילה, הקילוגרמים שנעלמו חוזרים גם הם. והמאמץ שהשקעתם בדיאטה הולך כולו לאיבוד.

דיאטת כרוב – הסיכום

  • דיאטת כרוב היא דיאטה מהירה המאפשרת הורדת כ 5 קילוגרם תוך שבוע ימים. כרוב הוא מאכל בעל רמת גפרית גבוה. מאכלים שכאלה גורמים להיווצרות גזים בעלי ריח רע במעי הגס. לכן, דיאטת כרוב אינה דיאטה ידידות לסביבה...
  • דיאטת כרוב גורמת איבוד נוזלים, אותם הגוף מחזיר לעצמו במהירות. לכן דיאטת כרוב היא דיאטה מהירה, אבל התוצאות נעלמות באותה מהירות.
  • דיאטת כרוב יכולה להועיל לבוחרים בא להתרגל לאכול יותר ירקות. אבל עם 800 עד 1000 קלוריות ביום בלבד, דיאטת כרוב אינה מספקת תזונה בריאה ומאוזנת וגורמת לסחרחורות וחוסר אנרגיה.
  • דיאטת כרוב אינה דיאטה מומלצת. אם בכל זאת בחרתם לנסות את דיאטת מרק הכרוב, רצוי להיוועץ עם דיאטנית קלינית לפני התחלת הדיאטה.
יעוץ תזונתי