דיאטת חלבונים

דיאטת חלבונים - דיאטה בלי רעב

דיאטת חלבונים היא דיאטה המבוססת על מחקרים לפיהם תפריט דיאטה עשיר בחלבונים גורם לשובע רב יותר מאשר תפריט דיאטה המבוסס על פחמימות. הגדלת כמות החלבונים בדיאטה גורם לירידה בצריכת הפחמימות והשומנים, לתזונה דלת קלוריות וירידה במשקל. במילים אחרות, דיאטת חלבונים מתאימה למי שמוכן לאכול חלבונים, והרבה.

למעבר לתפריט דיאטת חלבונים.

אתר תפריט דיאטה מזמין אותך להצטרף לחוויה יומיומית של טיפים, מתכונים ותפריטי דיאטה עם השקת דף פייסבוק חדש ומרתק.

פייסבוק

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת חלבונים – חלבונים, מה הם?

חלבון הוא רכיב מהותי לבריאותנו, המכיל חומצות אמינו העוזרות לגוף שלנו ליצר שרירים, שער, ציפורניים, עור, ואיברים פנימיים. מה זה אומר במושגים של אוכל ומה בעצם אוכלים בדיאטת חלבונים?

ישנם שני סוגים של חלבונים : כאלה המכילים חומצות אמיניות חיוניות, וכאלה המכילים חומצות אמיניות בלתי חיוניות. מה קובע? בפשטות, חומצת אמינו אותה הגוף אינו מסוגל ליצר בעצמו, היא חיונית, ואנחנו חייבים לקבל אותה מהתזונה שלנו.

מאכלים העשירים בחלבונים "חיוניים" הם בעיקר מאכלי בשר, דגים וחלב. אם כי גם ניתן לקבל את החלבונים ממקורות צמחוניים כגון קטניות אגוזים וגרעינים.

דיאטת חלבונים – למי זה מתאים

דיאטת חלבונים בנויה על תפריט דיאטה עשיר מאד בחלבונים. חובה לאכול חלבונים בכל הארוחות, ולהרבות בביצים, בשר, דגים ומוצרי חלב. דיאטת חלבונים אם כן אינה מתאימה למי שסובל מבעיות בכליות, למי שנמצא בקבוצת סיכון למחלות לב, לנשים מעל גיל 50, בשל הסיכון באבדן צפיפות עצם (הנפוצה ממילא בנשים בגיל זה), ולמי שסובל מבעיות נשימתיות (דיאטה עשירה בחלבונים גורמת להיווצרות לחה רבה). מפני שמדובר בתפריט דיאטה הנותן העדפה ברורה לאחד מאבות המזון, כדאי להכיר את פירמדת המזון טרם בוחרים בדיאטת חלבונים.

אז למי דיאטת חלבונים כן מתאימה?! בהתחשב שגם דיאטת נקודות של שומרי משקל ממליצה כיום על דיאטה עשירה בחלבונים, הדיאטה יכולה להתאים לרוב האוכלוסיה. אבל בהחלט חשוב מאד להתייעץ עם דיאטנית קלינית ולדאוג ללווי מקצועי. כמו כן, דיאטת חלבונים מתאימה מאד למי שמוכן לשלב פעילות גופנית כחלק מתהליך הדיאטה. חלבונים בונים שריר, וצריכה גבוה של חלבונים פועלת טוב יותר בגוף הזקוק לרקמת שריר, היינו, במי שמתעמל.

דיאטת חלבונים – סיכום

  • דיאטת חלבונים גורמת להרגשת שובע, אכילה כללית מופחתת, וירידה של ממש במשקל. הרגשת השובע היא תוצאה של המאמץ של הגוף בעיכול חלבונים .
  • תזונה עשירה בחלבונים עלולה לגרום לבעיות בכליות, עליית רמות הכולסטרול, לחה רבה, וירידה בצפיפות העצם. לכן דיאטת חלבונים דורשת לווי דיאטנית קלינית.
  • דיאטת חלבונים קלה לביצוע. ישנם המון אפשרויות גיוון בתפריט דיאטת חלבונים, והמאכלים שבונים את הדיאטה נחשבים לטעימים ונחשקים. צמחוניים עלולים להתקשות בישום דיאטת חלבונים.
  • על אף ההצלחה של דיאטת חלבונים ודיאטות דומות, ישנם דיאטות המבוססות דווקא על תפריט דל יחסית בחלבונים, כגון דיטאת אורז או דיאטת לחם.יעוץ דיאטנית