דיאטת השמנה

דיאטת השמנה – הקדמה

דיאטת השמנה מבוססת על צריכת כמות גדולה יותר של קלוריות מכפי שאנו רגילים לאכול ועל פעילות גופנית שתהפוך את הקלוריות לשרירים ולא רק לשומן. רצוי להיוועץ עם דיאטנית קלינית בעת שמחליטים על דיאטת השמנה, שכן תהליך ההשמנה אינו פשוט כפי שהוא נשמע.

במילים אחרות: לגוף קל יותר להתרגל לתפריט דיאטה להרזיה, ולאכול פחות מהרגיל, מאשר להוסיף קלוריות לתפריט ולאכול כל פעם יותר. במיוחד לאנשים רזים או במצב של תת-משקל.

הקליקו למעבר לתפריט דיאטת השמנה.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת השמנה – למי זה מתאים

דיאטת השמנה אינה מומלצת לספורטאים המעוניינים להוסיף נפח שרירים, אלא לאנשים שמשקלם מתחת לרמות המומלצות. דיאטת השמנה מאוזנת ונכונה תגרום לגדילה לא רק בשרירים, אלא גם באחוזי השומן בגוף.

שומן יכול אמנם לגרום לבעיות בריאות רבות בכמות מופרזת, אבל השומן הוא מרכיב חיוני בגוף האדם שעוזר לשמור על חום הגוף, דואג לעור ושער בריא, מאזן את רמות הכולסטרול, ונותן אנרגיה לשרירים.

זהו ההבדל המהותי בין דיאטת השמנה לבין פיתוח גוף. העוסקים בפיתוח גוף מעוניין להוסיף נפח שרירים מבלי להשפיע על אחוזי השומן בגוף. דיאטת השמנה לעומת זאת מטרתה לפתור מצב של תת-משקל. לרשימת מאכלים והרגלי תזונה לספורטאים, עברו למאמר פיתוח גוף.

ישנם אנשים הסובלים מתת תזונה כתוצאה ממחלות, הפרעות אכילה או מצבי לחץ נפשי. בכל המקרים האלה אמנם דרושה דיאטת השמנה, אך היא חייבת להיות מלווה בפיקוח מתאים.

דיאטת השמנה – איך משמינים

לא כל אחד יכול להיות בעל גוף רחב היקפים ושרירי, והגנים אכן מהווים מרכיב חשוב ביכולת ההשמנה. כמו כן, לאחר גיל ההתבגרות, אפשרי לבנות שריר (משריר קיים) אבל קשה וכמעט בלתי אפשרי ליצור או ל"חדש" שרירים. שימוש בתוספי תזונה לבניית שריר חייב להיעשות בהתיעצות עם דיאטנית קלינית שכן תוספים אלו יכולים להזיק לתפקוד הכבד.

דיאטת השמנה פשוטה לביצוע. יש לחשב את כמות הקלוריות שאנו צורכים בממוצע ליום, ובשלב ראשון להוסיף 250 קלוריות יומיות לתפריט הדיאטה שלנו. לכן שימוש במחשבון קלוריות מהותי בדיאטת השמנה.

התוספת בקלוריות צריכה להעשות על ידי הוספה של מאכלים בריאים ומזינים בעלי ערך קלורי רב, כגון חטיפי בריאות, גרעינים, אגוזים, דגים כגון סלמון, שייק פרות וכדומה. אכילת מוצרים עתירי סוכר ושומן רווי יגרמו אמנם להשמנה, אבל גם לבעיות בריאות רבות.

דיאטת השמנה – סיכום

  • דיאטת השמנה קלה לביצוע – יש להוסיף 250 קלוריות לתזונה היומית. לאחר תקופת השמנה התחלתית, ניתן להוסיף 250 קלוריות נוספות.
  • ואמנם, הגדלת כמות הקלוריות חייבת להתפרס לאורך כל היום וכל הארוחות אחרת ההשמנה תכלול הגדלת הקיבה, הרגשה בלתי נעימה והשמנה לא מאוזנת.
  • דיאטת השמנה צריכה להיעשות בליווי דיאטנית קלינית. השמנה לא מבוקרת עלולה להעלות את רמות השומן מבלי להביא להגדלת נפח השרירים.
  • דיאטת השמנה יכולה להתבצע רק בליווי פעילות גופנית שתאפשר לגוף לבנות שרירים. הדבר נכון גם למי שמעוניין להשמין מבלי להראות שרירי יותר.
  • בניגוד לדיאטות להרזיה, אין דיאטה מהירה כאשר המדובר בדיאטת השמנה. התהליך הוא הדרגתי ומצריך התמדה וסבלנות.
  • גם למי שיעשה את כל ההשתדלות, ההצלחה של דיאטת השמנה תלויה באופן ניכר במבנה הגוף הגנטי ונפח השרירים שלנו בתחילת הדיאטה.
יעוץ תזונתי

<