דיאטת אורז

דיאטת אורז - הקדמה

דיאטת אורז היא דיאטה מהירה המביאה להורדת משקל רב בזמן קצר. הדיאטה מבוססת על תפריט דיאטה מגביל במיוחד המשאיר לבוחרים בדיאטה מגוון קטן של מצרכים בהם ניתן להשתמש.

ההרזיה בדיאטה מובטחת, שכן דיאטת אורז היא דיאטה דלת קלוריות הגורמת לגוף לאבד נוזלים. איבוד הנוזלים מתעצם מפני שדיאטת אורז כמאט ואינה מאפשרת צריכת מלח, העוזר לאגירת נוזלים.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטת אורז – מה אוכלים

דיאטת אורז היא דיאטה עשירה בדגן מלא (אורז מלא בלבד), בתוספת של קטניות מסוימות, מעט פירות וירקות. כמו כן ניתן להוסיף חלבונים ומוצרי חלב בעלי רמות שומן נמוכות במיוחד (קרי גבינות רזות חלב דל שומן או דגים ועוף לא מטוגנים). את האוכל ניתן לתבל על ידי עשבי תיבול, כי המלח כאמור אסור. תפריט הדיאטה לא פתוח לשינויים בשלבים מאוחרים של הדיאטה ונותר נוקשה.

סוכר ומלח, שומנים, מאכלים עשירי בחלבונים, אוכל תעשייתי או עשיר בקלוריות, אסורים. ובעצם, דיאטת אורז היא גרסה קיצונית של תזונה הדומה לאופיים (ומבנה גופם) של מדינות כגון יפן או סין. לכן דיאטת אורז כוללת בתוכה מושגים המושאלים מאזורים אלו, כגון השימוש במדיטציה, יוגה, ומודעות עצמית.

דיאטת אורז – איך זה פועל

דיאטת אורז בנויה על רעיון פשוט בכל הנוגע להרזיה. אכילת כמות קטנה במיוחד של קלוריות מובילה לאבדן נוזלים והרזיה מהירה. לכן דיאטה מהירה זו תמיד תגרום לירידה במשקל. מכנגד, בשל הערך התזונתי העצום של האורז המלא, המהווה את עיקר תפריט הדיאטה, הבוחר בדיאטה זו אמור להרגיש שובע וכמו כן לקבל את כל הדרוש בתזונה מאוזנת.

ואמנם, אכילה כל כך מוגבלת אינה מתאימה לכל אחד. הצורך במשמעת עצמית והאפשרות לאכול מגוון כה דל של מאכלים גורמת לרבים לסטות מתפריט דיאטת אורז ולסבול מאפקט האקורדיון: הרזיה, השמנה, הרזיה, השמנה. הדבר נכון במיוחד מפני שבדיאטת אורז מרזים על ידי אבדן נוזלים, אותם אפשר גם להחזיר בקלות.

דיאטת אורז – סיכום

  • דיאטת אורז היא דיאטה מהירה ודלת קלוריות הגורמת להרזיה משמעותית בזמן קצר במיוחד.
  • דיאטת אורז אינה מתאימה לסובלים מבעיות במעי הגס או בעיות בכליות.
  • בגלל שדיאטת אורז מספקת כמות נמוכה במיוחד של קלוריות, חובה להיוועץ עם דיאטנית קלינית טרם הבחירה בדיאטה זו.
  • דיאטת אורז מובילה לניקוי רעלים בגוף ולהכרות עם תזונה בריאה במיוחד. לאורך זמן קשה לעמוד במגבלות התפריט.
  • קיימות כמה גרסאות של דיאטת אורז. בכולם הרכיב המרכזי בתפריט הוא אורז מלא. דיאטנית קלינית תעזור לכם לבחור בתפריט המתאימה לכם ביותר.
יעוץ תזונתי