דיאטה לפי סוג דם

דיאטה לפי סוג דם – מתאים לכולם?

דיאטה לפי סוג דם היא דיאטה שמבוססת על תזונה נכונה, פעילות גופנית, אכילת מזון לא מזוקק וכמוון סוגי הדם. דיאטת סוגי דם נוצרה על ידי דר. פיטר דה אדמו, ובנויה על תאוריה לפיה סוגי הדם מהווים מימד תורשתי לפיו אפשר לקבוע איזו תזונה מתאימה לסוג הדם שלכם.

בגלל שלכל אחד מאיתנו יש את אחד מארבע סוגי הדם הכלולים בדיאטה, הרי שלכאורה דיאטה זו מתאימה לכולם. השאלה כמוון היא, האם היא גורמת להרזיה.

למעבר לתפריט תזונה לפי סוג דם.

יש לך ספק או שאלה לגבי התפריט? צריכה עזרה בדיאטה? פשוט לעשות לייק ולשאול! באתר תפריט דיאטה אנחנו רוצים לעזור לך!

דיאטה לפי סוג דם – מה גורם להרזיה

קשה לומר שמה שגורם להרזיה בדיאטה זו היא הבחירה במאכלים מסויימים על פי סוג הדם שלנו. בסך הכל הדיאטה מחולקת לארבע סוגי דם בלבד: דיאטה לפי סוג דם O, דיאטה לפי סוג דם A, דיאטה לפי סוג דם B, ודיאטה לפי סוג דם AB. בכל תפריט דיאטה מארבעת אלו שתבחרו, יש סיכוי טוב שהיא תוביל להרזיה.

הסיבה פשוטה. כל ארבעת הדיאטות לפי סוג דם בנויות על הפחתת אכילת פחמימות, הגדלת כמות החלבונים, אכילה של מאכלים לא מזוקקים (למשל אכילת אורז מלא במקום אורז לבן), המנעות מאכילת מזון תעשייתי ופעילות גופנית. בהחלט מתכון לדיאטה מוצלחת.

דיאטה לפי סוג דם – ממה להיזהר

תחילה יש לקחת בחשבון שמי שעומד מאחורי הדיאטה, דר. פיטר דה אדמו, אינו רופא, אלא נטורופאט. בכל מקרה של בחירה בדיאטה שווה להתייעץ עם דיאטנית קלינית, ולבדוק האם בחרנו בתפריט דיאטה המתאימה לנו אישית.

כמו כן, במשך השנים, דר דה אדמו פיתח לדיאטה שיצר תוספי תזונה רבים, הנמכרים כחלק מתפריט הדיאטה. על פניו לא נראה שיש צורך מהותי בתוספי תזונה בדיאטה זו, ועדיף ליצור תפריט מאוזן עם סוגי האוכל המותרים.

דיאטה עם תאוריה בעייתית

על פי התאוריה שמאחורי דיאטה לפי סוג דם, העולם מחולק לארבע סוגי אנשים: הצייד (דיאטה לפי סוג דם O), המטפח (דיאטה לפי סוג דם A), הנווד (דיאטה לפי סוג דם B) והמיסטורי (דיאטה לפי סוג דם AB). אם אינכם מרגישים חלק מאחת ההגדרות האלו, נסו שוב. על פי דר. זה אדמו, כל אחד מאיתנו חייב להתברג לאחד מהסוגים הנ"ל.

זו היא רק אחת מהסברות הבעיתיות שבדיאטה. גם הרעיון, לפיו תזונה נכונה נקבעת תורשתית דווקא על פי סוג הדם, לא כל כך מתקבל על הדעת. הרי סביר יותר להניח שתפריט דיאטה כזה או אחר מתאים לאוכלוסיות שלמות על פי אורך החים שלהם, האקלים בו הם מתגוררים, או הרגלי התזונה של האזור במהלך הדורות. דר. דה אדמו קובע אחרת: אכילה לפי סוג דם היא הנכונה.

האם תזונה לפי סוג דם היא מתכון טוב למחפשי הרזיה שפויה? כלל לא ברור. התפריט די מגביל את הבוחר בה, וממילא מדובר בתפריטים הדומים להרכב דיאטת חלבונים רגילה. לרדת במשקל עם דיאטה זו אפשר, אבל להאמין לרעיון שמאחרוי הדיאטה, קשה.

דיאטה לפי סוג דם – סיכום

  • הדיאטה מחולקת לארבע תפריטי דיאטה שונים אך דומים, על פי ארבע סוגי דם.
  • דיאטה זו תגרום להרזיה גם אם נבחר תפריט שלא לפי הסוג דם שלנו...
  • הדיאטה כוללת פעילות גופנית ותפריט דיאטה מגוון. אבל ישנן הגבלות רבות
  • לפיכך הדיאטה לפי סוג דם לא מתאימה למי שרוצה לבלות במסעדות
  • כמו כן, במידה ובני הבית כולם בוחרים בדיאטה זו, יתכן שלכל אחד תהיה תפריט דיאטה משלו
  • חשוב להוועץ עם דיאטנית קלינית שכן דיאטה לפי סוג דם מעודדת לשינוי מהותי בהרגלי האכילה, כמו דיאטת אורז, למשל.
  • דיאטה זו זוכה להצלחה זה שנים רבות, אבל גם ללא מעט ביקורת
יעוץ דיאטנית